Vznik jedinečné technologie infrazářičů LavaTech

 Jak vše začalo - vznik technologie LavaTech

Úspěch společnosti je úzce spjat s životem a osudy Luise Schwarzenbergera z rakouského Tyrolska. V roce 1993 se zranil při lyžování, utrpěl dvojitou frakturu obratle. Měl dát souhlas s rizikovou operací, u níž hrozilo ochrnutí. 
Luis operaci odmítl a zásadní změnu přinesla rada přítele, praktikujícího přírodní medicínu, který mu doporučil se nahřívat infračerveným zářením, což má vynikající účinky – zrychluje se oběh a zlepšuje se funkce imunitního systému. Dochází k aktivaci krevních cév, vylučují se toxické látky, snižuje se napětí a tělo spouští samo uzdravující mechanismy.  
Výsledek byl ohromující, již po prvních dnech bolesti zad začaly ustupovat, napětí se uvolnilo a kontuze v bederní oblasti vzniklá následkem pádu, zmizela. Za tři týdny po nehodě byl opět na nohou, netrpí žádnými bolestmi a neprojevují se u něj žádné následky zranění.  
Spolu s tyrolským vědcem, odborníkem na infračervené záření, začal vyvíjet infrakabinu. Jedním z technicky náročných úkolů bylo, jak velmi jednoduchým způsobem snížit extrémně vysokou teplotu záření vyzařujícího ze zdroje. Luis Schwarzenberger toto jednoduché řešení nalezl – byly jím speciální nízkoteplotní zářiče, v nich se vyzařované teplo filtruje přes lávový písek.

V roce 1995 Luis Schwarzenberger uvedl na trh svou první infrakabinu Physiotherm. Obrovský úspěch jeho kabiny i firmy dokazuje skutečnost, že do dnešního dne bylo na světě prodáno více než 90 000 infrakabin Physiotherm od Tyrolska až po Nový Zéland. 
Luisi ale takovýto úspěch nestačil. Chtěl do hloubky zjistit, co je důvodem vynikajících účinků, a tak inicioval realizaci významné vědecké studie, která by tyto důvody vědecky vysvětlila.

Stáhnout si studii
 

Luis Schwarzenberger začal zkoumat, zda infračervená terapie by mohla pomáhat lidem a posílit jejich imunitní systém. Po roční práci ve sklepě svého domu vyrobil první prototyp infrakabiny. "Infrakabina nezabírá velký prostor, jako byl v roce 1960, sprchový kout novinkou, po roce 1980 je již standartním vybavení každé koupelny," prohlásil Swarzenberger jak vidí budoucnost použití jeho infrakabin.

 


 Kvalita z Tyrolska

Naše hodnoty a cíle revoluční technologie infračerveného záření, kterými žije celý náš tým z nás dělá lídry v oblasti obchodu a výzkumu v této oblasti. Mezi naše nejvyšší cíle patří poskytnout komplexní odborné poradenství. Vytvořili jsem mezinárodní normy, kterými se řídí naši následovníci na všech pěti kontinentech. To vše je možno pouze na jasně vymezených zásadách naší firmy: tradiční tyrolské řemeslné umění hluboce svázané s praktickým myšlením a usilováním o dokonalost.


 Nejlepší kvalita na trhu 

Jako člen rakouského výboru pro normalizaci, Physiotherm přispívá významným způsobem k rozvoji a ratifikaci příslušných norem. Naše zkušenosti tak přispívají ke zlepšování celkové kvality na trhu.


  Mohlo by vás zajímat 


Prvních 15 let Physiotherm GmbH