Archiv novinek

Princip fungování infrakabin PHYSIOTHERM!

Princip infrakabin Physiotherm: Nízkoteplotní infračervená technologie

Princip infrakabin Physiotherm je odlišný od způsobu, jakým funguje sauna, bio sauna nebo obdobné typy tepelných kabin. Odlišnost principu infrakabin Physiotherm je v nízkoteplotní infračervené technologii. 

V infrakabině Physiotherm je teplota vzduchu mezi příjemnými 30 °C až 37 °C. V tomto teplotním rozmezí je absorpce a uvolňování tepla u nahé odpočívající osoby v rovnováze. Tělo nemusí vydávat žádnou energii, aby se zahřálo nebo ochladilo, nachází se v “teplotně neutrálním prostředí”. 

Termoregulace těla je v “klidovém stavu”. Organismus teplo pokožkou snadno vstřebává a opět mírně vydává do okolí. Dodatečné teplot je v infrakabině Physiotherm dodáváno do těla pouze zářiči umístěnými v oblasti zad. 

Infračervené záření “C” je ideálním transportním médiem, působí bezdotykově a až po kontaktu s pokožkou se přeměňuje v teplo. Nijak neovlivňuje krevní oběh, ani termoregulační schopnost těla. 

Patentovaný zářič Physiotherm naplněný lávovým pískem se vyznačuje mimořádně rovnoměrným vyzařováním. Při teplotě povrchu 300 - 320 °C uvolňuje zářič cca 97 % infračerveného záření “C” a 3 % infračerveného záření “B”. Intenzita záření přímo na mřížce činní cca 100 mW/cm².

Díky kombinaci nízké, “teplotně neutrální” pokojové teploty a tepla vyzařovaného v zadní části působí v infrakabině Physiotherm jak lokálně, tak i systematiky na celé tělo. 

Infrakabina zajišťuje intenzivní lokální prohřátí a uvolnění zádových svalů, což může být doprovázeno mírnou úlevou od bolesti. Na rozdíl od principu sauny se však tělesná teplota (systémový účinek) od počátku zvyšuje postupně (o 0,2 - 0,3 °C za 30 minut). 

Tímto způsobem princip infrakabiny Physiotherm tělo “obalamutí”, že si myslí, že samo produkuje příliš tepla. Toto “prohřátí zevnitř ven” stimuluje fyziologickou termoregulaci. To znamená, že krevní oběh a lehký nárůst tělesné teploty probíhá pomalu a postupně, takže se tělo může dobře adaptovat. Organismus zvyšuje prokrvení v orgánech, v pojivových tkáních, ve svalech a v pokožce. Zlepšuje se tak zásobování tkání, stimuluje se látková výměna stejně jako imunitní systém. 

Díky principu Physiotherm tělo působení tepla velmi dobře snáší a jeho účinek lze srovnávat s účinkem středně náročného vytrvalostního tréninku v kardio zóně. 

 

www.physiotherm.cz, www.infrasauny.cz

Zpět na výpis novinek